Auteurs: I. van Halder, I. Wynhoff & C. van Swaay (De Vlinderstichting)
Zoek
Scientific name:

Melanargia occitanica

Vernacular name:

Westelijk dambordje


Use the links below to jump to previous and next taxa in a text browser:
Melanargia arge - Italiaans dambordje
Melanargia pherusia - Siciliaans dambordje

(Esper, 1793)

Westelijk dambordje

Beschrijving:
Het westelijk dambordje is vooral aan te treffen op droge, rotsachtige plekken met grazige vegetatie en met hier en daar struiken, maar ook op vochtigere plaatsen wordt de soort gezien. Als waardplant worden verschillende grassoorten gebruikt zoals Brachypodium pinnatum (gevinde kortsteel), Cynodon dactylon (handjesgras) en Dactylis glomerata (kropaar). De soort heeft één generatie per jaar en overwintert als rups.

Leefgebied:
Droog kalkgrasland en steppe
Matig voedselrijk grasland
Sclerofiele struikvegetatie

Sterk gelijkende soorten:
Melanargia ines

Verspreiding:
Komt voor in M-Portugal, in grote delen van Spanje (uitgezonderd het zuidwesten en het noorden), in ZO-Frankrijk vanaf de O-Pyreneeën, via de Ardèche en de Provence tot aan de Franse Alpen en in het aangrenzende deel van de Italiaanse Zee-Alpen. Vliegt vanaf zeeniveau tot 1500m.

Vliegtijd:
april, mei, juni.

Status Europa:
Soort is thans niet bedreigd in Europa.

Status Benelux:
Komt niet in de Benelux voor.

Trend en mate van voorkomen per land:
M. occitanica 7

Melanargia occitanica
Beschrijving geeft informatie over kenmerken, voorkomen en levenswijze van de geselecteerde soort of hogere groep. Zoeken kan op populaire of wetenschappelijke naam.
Westelijk dambordje
Algemene inleiding, overzicht van behandelde soorten en functionaliteit van de site
Een boom, afbeedlingengallerij en alfabetische lijsten bieden toegang tot de behandelde soorten en hogere groepen
Beschrijvingen van de behandelde soorten
Identify IT
Atlas
Leefgebieden
Literatuurverwijzingen
Test hier uw kennis over de behandelde soorten
Korte uitleg van het BIS programma
Auteurs van en medewerkers aan dit project
Terug naar de hoofdindex van de World Biodiversity Database