Auteurs: I. van Halder, I. Wynhoff & C. van Swaay (De Vlinderstichting)
Zoek
Scientific name:

Kirinia roxelana

Vernacular name:

Grote schaduwzandoog


Use the links below to jump to previous and next taxa in a text browser:
Apatura iris - Grote weerschijnvlinder
Esperarge climene - Kleine schaduwzandoog

(Cramer, 1777)

Grote schaduwzandoog

Beschrijving:
De grote schaduwzandoog vliegt in open, droge bossen en bij droge struweelvegetaties. De vlinders zitten op het heetst van de dag vaak op boomstammen of verborgen op schaduwrijke plekken in struiken en bosjes. Ook in droge rivierbeddingen worden ze wel waargenomen. Het vrouwtje legt de eieren in schorsspleten van bomen en struiken. Als waardplant worden verschillende soorten grassen gebruikt, zoals Poa - (beemdgras), Bromus - (dravik), Briza - (trilgras) en Alopecurus -soorten (vossenstaart). De grote schaduwzandoog vliegt in één generatie per jaar en gaat waarschijnlijk in de zomer tijdelijk in diapauze. De overwintering vindt plaats als rups.

Leefgebied:
Altijdgroen loofbos
Sclerofiele struikvegetatie
Zomergroen loofbos

Sterk gelijkende soorten:
Esperarge climene

Verspreiding:
Komt in de Balkan voor: vanaf ZW-Kroatië, Z-Bosnië-Hercegovina tot in Z-Roemenië en Griekenland. Komt ook op verschillende Griekse eilanden en op Cyprus voor. Vliegt tot 1750m.

Vliegtijd:
april, mei, juni, juli, augustus, september.

Status Europa:
Soort is thans niet bedreigd in Europa.

Status Benelux:
Komt niet in de Benelux voor.

Trend en mate van voorkomen per land:
K. roxelana 7

Kirinia roxelana
Beschrijving geeft informatie over kenmerken, voorkomen en levenswijze van de geselecteerde soort of hogere groep. Zoeken kan op populaire of wetenschappelijke naam.
Grote schaduwzandoog
Algemene inleiding, overzicht van behandelde soorten en functionaliteit van de site
Een boom, afbeedlingengallerij en alfabetische lijsten bieden toegang tot de behandelde soorten en hogere groepen
Beschrijvingen van de behandelde soorten
Identify IT
Atlas
Leefgebieden
Literatuurverwijzingen
Test hier uw kennis over de behandelde soorten
Korte uitleg van het BIS programma
Auteurs van en medewerkers aan dit project
Terug naar de hoofdindex van de World Biodiversity Database