Auteurs: I. van Halder, I. Wynhoff & C. van Swaay (De Vlinderstichting)
Zoek
Scientific name:

Polyommatus escheri

Vernacular name:

Groot tragantblauwtje


Use the links below to jump to previous and next taxa in a text browser:
Polyommatus coelestina - Kobaltblauwtje
Polyommatus dorylas - Turkooisblauwtje

(Hübner, 1823)

Groot tragantblauwtje

Beschrijving:
Het groot tragantblauwtje komt voor in bloemrijke droge, graslanden; bij vochtige ruigten; op bloemrijke, rotsachtige plekken; bij struweel; langs bosranden en ook bij landbouwgronden. Het vrouwtje legt de eitjes één voor één op Astragalus -soorten (hokjespeul/tragant), met name op A. monspessulanus . Mogelijk wordt ook Onobrychis (esparcette) als waardplant gebruikt. De rupsen overwinteren als ze nog klein zijn en eten in het voorjaar van de jonge bladeren en bloemknoppen. Als ze volgroeid zijn verlaten ze de waardplant om onder stenen te verpoppen. Zowel de rupsen als de poppen worden door mieren bezocht. De soort heeft één generatie per jaar.

Leefgebied:
Droog kalkgrasland en steppe
Phrygana vegetaties
Vochtig grasland en ruigte

Sterk gelijkende soorten:
Plebeius argus
Plebeius idas
Plebeius pylaon
Polyommatus bellargus

Verspreiding:
Komt in grote delen van Z-Europa voor: in de oostelijke helft van Spanje, N-Spanje, Pyreneeën, W-Frankrijk (Poitou) en ZO-Frankrijk, Z-Zwitserland, Italië (Alpen, Ligurië, Toscane tot Campania) en in de Balkan vanaf ZW-Kroatië, via Z-Bosnië-Hercegovina en ZW-Joegoslavië tot in Z-Griekenland en Bulgarije. Vliegt tot 2000m.

Vliegtijd:
mei, juni, juli, augustus, september.

Status Europa:
Soort is thans niet bedreigd in Europa.

Status Benelux:
Komt niet in de Benelux voor.

Trend en mate van voorkomen per land:
P. escheri 7

Polyommatus escheri
Beschrijving geeft informatie over kenmerken, voorkomen en levenswijze van de geselecteerde soort of hogere groep. Zoeken kan op populaire of wetenschappelijke naam.
Groot tragantblauwtje
Algemene inleiding, overzicht van behandelde soorten en functionaliteit van de site
Een boom, afbeedlingengallerij en alfabetische lijsten bieden toegang tot de behandelde soorten en hogere groepen
Beschrijvingen van de behandelde soorten
Identify IT
Atlas
Leefgebieden
Literatuurverwijzingen
Test hier uw kennis over de behandelde soorten
Korte uitleg van het BIS programma
Auteurs van en medewerkers aan dit project
Terug naar de hoofdindex van de World Biodiversity Database