Auteurs: I. van Halder, I. Wynhoff & C. van Swaay (De Vlinderstichting)
Zoek
Scientific name:

Aricia morronensis

Vernacular name:

Spaans bruin blauwtje


Use the links below to jump to previous and next taxa in a text browser:
Aricia artaxerxes - Vals bruin blauwtje
Aricia anteros - Balkan bruin blauwtje

Ribbe, 1910

Spaans bruin blauwtje

Beschrijving:
Het Spaans bruin blauwtje vliegt in sub(alpiene) graslanden, op rotsachtige hellingen met stukken grazige vegetatie en bij puinhellingen met schaarse begroeiing. In de Sierra Nevada leeft de soort boven de 2000m in vlakke, rotsachtige terreinen met donker gekleurde leisteen en een lage vegetatie. Het vrouwtje legt de eieren op verschillende Erodium -soorten (reigersbek), waarvan de rupsen de bladeren eten. De rupsen worden door verschillende mierensoorten bezocht. De soort heeft meestal één generatie per jaar; op geringe hoogte mogelijk twee. De overwintering vindt plaats als kleine rups.

Leefgebied:
Sub-alpien grasland
Droge zure graslanden
Puinhellingen
Steile rotsen - binnenland

Sterk gelijkende soorten:
Aricia cramera
Aricia agestis
Aricia artaxerxes

Verspreiding:
Komt zeer lokaal in veel berggebieden in Spanje voor (o.a. Sierra Nevada, S. de Guadarrama, S. de Gredos, Cantabrisch gebergte en de Pyreneeën (Ordessa)) en mogelijk nog in de Franse Pyreneeën (departement Hautes-Pyrénées). Vliegt van 800-3000m.

Vliegtijd:
juni, juli, augustus, september.

Status Europa:
Soort is thans niet bedreigd in Europa.

Status Benelux:
Komt niet in de Benelux voor.

Trend en mate van voorkomen per land:
A. morronensis 7

Aricia morronensis
Beschrijving geeft informatie over kenmerken, voorkomen en levenswijze van de geselecteerde soort of hogere groep. Zoeken kan op populaire of wetenschappelijke naam.
Spaans bruin blauwtje
Algemene inleiding, overzicht van behandelde soorten en functionaliteit van de site
Een boom, afbeedlingengallerij en alfabetische lijsten bieden toegang tot de behandelde soorten en hogere groepen
Beschrijvingen van de behandelde soorten
Identify IT
Atlas
Leefgebieden
Literatuurverwijzingen
Test hier uw kennis over de behandelde soorten
Korte uitleg van het BIS programma
Auteurs van en medewerkers aan dit project
Terug naar de hoofdindex van de World Biodiversity Database