Auteurs: H. Bellmann & W.R.B. Heitmans
Zoek
Scientific name:

Stomoxys calcitrans

Vernacular name:

stalvlieg


Use the links below to jump to previous and next taxa in a text browser:
Mesembrina meridiana - schorsvlieg
Scatophaga stercoraria - strontvlieg

stalvlieg

Spanwijdte 6-8 mm, april-oktober.

Kenmerken
Lijkt erg op een huisvlieg, maar heeft in plaats van een stempelvormige vliegensnuit met sponsachtige lobben een recht vooruit stekende steeksnuit waarmee hij bloed zuigt. De vleugels houdt hij in ruststand tamelijk wijd gespreid.

Voorkomen
Algemeen in Nederland en België, vooral bij stalle, maar ook in weiden, bijvoorbeeld op paaltjes en hekjes.

Levenswijze
De stalvlieg wordt vaak zonnend aangetroffen en zit met de kop omhoog op muren, bomen en hekwerken (de huisvlieg met de kop naar beneden). Hij steekt vooral vee en soms mensen, vooral op de benen. De steek is tamelijk pijnlijk.

Stomoxys calcitrans (stalvlieg)
Beschrijving geeft informatie over kenmerken, voorkomen en levenswijze van de geselecteerde soort of hogere groep. Zoeken kan op populaire of wetenschappelijke naam.
stalvlieg
Algemene inleiding, overzicht van behandelde soorten en functionaliteit van de site
Een boom, afbeedlingengallerij en alfabetische lijsten bieden toegang tot de behandelde soorten en hogere groepen
Beschrijvingen van de behandelde soorten
Beschrijvingen van de behandelde hogere groepen
Identificatie sleutels
Verklarende woordenlijst
Literatuurverwijzingen
Test hier uw kennis over de behandelde soorten
Korte uitleg van het BIS programma
Auteurs van en medewerkers aan dit project
Terug naar de hoofdindex van de World Biodiversity Database